СПА-кріотерапія: природний холод у spa-технологіях

Основою сучасної spa-терапії є природні лікувальні чинники (мінерали, рослини, вода, тощо), укладені в косметичних spa-препаратах, здатних донести ефекти природного джерела на тисячі кілометрів від місця його розташування. Spa-технології так само природні, вони імітують, повторюють природні впливи: так, наприклад, ванни – купання в морі, обгортання – прогрівання на піску або в гарячому мінерально-багновому джерелі, spa-пілінг – очищення шкіри піском, spa-маски – харчування мінералами і соком рослин, spa-кріотерапія імітує зимовий холод…

Медична кріотерапія: погляд з боку

Популярна методика кріотерапії рідким азотом відома вже десятиліття. Що насправді рідкий азот дає шкірі? Традиційне медичну освіту косметологів зробило свою справу – ми досі залишаємося заручниками хіміко-фармако-хірургічних крайнощів у своїх методах і сподіваємося на щось потужне, що «відразу» і «посильніше». Ось і частуємо медициною нещасних піддослідних, яких називаємо «клієнтами».

СПА-криотерапия природный холод в spa-технологиях фото

Що ж являє собою рідкий азот?

Нагадаємо, що температура внутрішніх органів людини +37, температура шкіри +30-35, вода замерзає при 0, людина гине при зниженні температури тіла до +32. Рідкий азот має температуру -196 градусів! У медицині він використовується для консервації анатомічних зразків і для хірургічної деструкції (тобто руйнування) тканин. А що маємо наміру руйнувати косметологи? Шкіру клієнта після чисток? Ви коли-небудь відчували холод при контакті з рідким азотом? Швидше за все, ні.

Просто тому що наш організм не може почувати і сприймати те, що чуже суті його єства. Крім того, холод рідкого азоту при швидкому обтиранні просто не встигає проникати глибше 0,5-1 мм шкіри – це лише епідерміс. Адже шкіра замерзнувши, скляніє. Холодові рецептори знаходяться глибше, інакше б можна було відчути всю принадність цієї екзекуції. Чого ж ми домагаємося? Хочете одкровення: ми добиваємося опіку, точніше – обмороження та коагуляції (згортання) поверхневих шарів епідермісу під впливом екстремально низької температури, і внаслідок цього – перспективної закупорки відмерлих отворів сальних і потових залоз, і що цілком можливо – частого загострення існуючих проблем. Чому? Тому, що ми перенесли агресивні медичні технології в регулярний косметичний догляд.

Цінність кріо-спа

У природних умовах реакція організму ссавця (у т. ч. людини) при охолодженні спрямована на максимальне збереження тепла життєво важливих внутрішніх органів і мозку. Природою передбачено механізм спазму (скорочення) судин шкіри для зменшення кровообігу в ній і відповідно – втрати тепла. На морозі ми відразу блідніємо. Те ж саме відбувається з сальними і потовими залозами – адже при випаровуванні вологи тепло втрачається, а на холоді шкіра максимально ізолює всю внутрішню середу, зменшуючи площу і інтенсивність випаровування. Просто кажучи – «пори звужуються» – велике бажання косметологів у боротьбі з проблемною шкірою. Так само ви могли помічати, що на морозі шкіра як би зіщулюється, покриваючись гармошкою дрібних складок. Це скорочуються дрібні м’язові волокна дерми, зменшуючи площу контакту з холодним повітрям, підтягуючи і тонізуючи зайві шкірні складки. Схожого ефекту намагаються домогтися найсучасніші дорогі апаратні методики, а природний холод у ссавців і людини отримує такий результат найбільш просто, і головне – вже кілька мільйонів років. М’язи всього тіла також починають вібрувати, розганяючи крово – і лімфотік і намагаючись своєю роботою виробити необхідне тепло. Кращого антицелюлітного масажу і не придумати! Чи не правда, цікаві реакції? Ось їх і використовує СПА.

Ще чудовіші реакції на біохімічному рівні. Спочатку на холоді метаболізм сповільнюється, адже зі зменшенням температури знижується активність ферментів. Як у пеклі: ні спеки – ні вогню. Спазм судин викликає гіпоксію (кисневе голодування) шкіри. При цьому стимулюється ріст сполучної тканини, а головний елемент якої, як відомо – гіалуронова кислота…

Далі відбувається саме чудове: при продовженні дії холоду поверхневі судини починають розширюватися – адже обмороження шкіри загрожує великими неприємностями всьому організму. У нас починають рожевіти щоки, нам стає жарко. Обмін шкіри, підшкірної клітковини і всього тіла починає активізуватися.

У злагоді з природою

Spa-кріотерапія передбачає використання фізіологічної відповіді шкіри на природний холод: уповільнення, а потім різке прискорення кровотоку та метаболізму, спазм і тренування м’язів, скорочення та тонізацію сальних і потових залоз. Споконвіку відомі народні рецепти краси обтиранням льодом і снігом. Загартовування – корисна процедура не тільки для імунітету, але і для шкіри. В сучасних умовах лід можна не морозити: spa використовує природні температури (від + 5 до -18 градусів), звичні нормальним (звичайним) реакціям організму, а також кріотоніки і кріомаски, що імітують холодовий чинник. Вони досягають практично тих же результатів, що і аплікація льодом, але більш зручні в застосуванні і містять корисні біологічно активні речовини. Існують кріосауни, що використовуються в санаторному лікуванні і в косметології, але вони використовують той же рідкий азот, тому досить дорогі в експлуатації, а їх легко можна замінити spa-препаратами.

СПА-кріотерапія обличчя

Холодові ефекти spa кріотоніків і криомасок призначені для природного «тренування» судин і залоз шкіри, приводячи їх м’язовий корсет у відповідність з нормальною функцією і тонусом. Як у спортзалі: якщо м’язи слабкі і атрофічні, то для гарного тонусу їх потрібно навантажувати. Немає інших способів природних тренувань мікроскопічних м’язів, залоз і судин обличчя, крім кріо-спа. Spa-кріотерапія здатна зменшити сальність і пористість шкіри після вапоризації і чисток, а якщо вона використовується в поєднанні з мультикислотним spa-пілінгом, – істотно розгладжує послявугреві рубці. Перевагами spa-технологій у цьому випадку є стимуляція розсмоктуючої рубцеву тканину дії альфа – і бета-кислот в поєднанні з мікроциркуляторним ефектом кріотоніка. Якщо нам вдається відновити нормальну мікроциркуляцію в шкірі, то поступово нормалізується метаболізм та структура сполучної тканини. Кріо-тоніки і кріо-маски діють на ті ж холодові рецептори, які відповідальні за основні фізіологічні холодові реакції шкіри, тому їх ефекти так схожі на ефекти цього охолодження.

Орієнтовний протокол процедур в цілому виглядає так:

  1. Очищення шкіри тоніком;
  2. Парова вапоризація (при необхідності глибокого чищення) або аутопоризация під маскою (розширення пор під дією власного тепла тіла);
  3. Механічна або ультразвукова (що краще) чистка пір – як стартова процедура корекції жирної і проблемної шкіри; Або: мультикислотний пілінг (жирна шкіра, акне і пост-акне, anti-age) і безін’єкційна spa-мезотерапія (ліфтинг і anti-age – програми);
  4. Нанесення кріо-тоніка (anti-age програмах і при сухій шкірі) або кріо-маски (при проблемній жирній шкірі і куперозі);
  5. Фінішний захист і суперзволоження (цю функцію можуть виконувати самі кріо-препарати).

СПА-криотерапия природный холод в spa-технологиях фото

Чищення проводиться виключно один раз – при першій програмі. У подальшому за рахунок тонізації залоз відтік секрету відбувається самостійно.
Ще однією перевагою spa кріотехнологій є можливість їх виборчої, локальної дії на певні ділянки. У зв’язку з цим можна коригувати змішану і комбіновану шкіру обличчя, а так само окремі проблемні зони, приміром – носа або чола.

Отже, акне, пост-акне, жирна шкіра і купероз – ось головні показання для використання кріо-spa на обличчі. Кріотехнології здатні підтягувати і зменшувати обсяг шкіри і разом з безвн’єкційною spa-мезотерапією стоять на перших місцях по дієвості і головне – стійкості і безпеки ліфтинг – і anti-age ефектів всіх косметичних технологій.

СПА-кріотерапія тіла

Кріотехнології ефективні в програмах по тілу. Тонізація як дрібних поверхневих, так і глибоких судин істотно полегшує завдання корекції фігури. Стимуляція кровоносної та лімфатичної мікроциркуляції найбільш ефективна при поєднанні «холодних» і «гарячих» програм. Вплив при цьому відбувається не тільки на тонус судин, але і на власне ліполіз, завдяки чому застійна мужкліточна рідина і продукти дисиміляції жирової тканини видаляються найбільш ефективно. Запускається процес детоксикації, очищення, а просто – «омолодження» шкіри і всього організму. Ту ж мету споконвіку переслідувала лазня з віником (гарячий масаж) і потім – обтирання снігом і купання в ополонці. В умовах сучасного косметичного кабінету якщо холодне мінеральне обгортання чергується з легким «ковзаючим» лімфодренажним масажем, альгінатними і гарячими обгортаннями, то за курс 3-5 всього одногодинних програм може «унести» 5-7 см об’єму целюліту ваших клієнток. Що цікаво – шкіра не повисне, як при простому схудненні, а ввійде в тонус, щільно облягаючи подтягнуту фігуру.

Що ще розповісти вам по секрету? Секрети природного холоду в руках косметолога – це і є кріо-СПА!

Заказать прайс-лист

Введите свое имя и email и мы отправим Вам прайс-лист