SPA тандем: масаж і косметика

Завдяки поєднанню масажу і професійної косметики, кожен масажист-косметолог може: поліпшити те, що дано, змінити те, що можна, підкреслити красу і насолодитися потенціалом своєї справи.

Не секрет, що одним з результатів діяльності масажиста-косметолога є отримання прибутку. А прибуток він отримує, займаючись продажем себе як фахівця і, відповідно, послуг і косметичних препаратів для професійного і домашнього використання. Однак такий результат можливий лише тоді, коли клієнти зрозуміють, що бажаний результат вони можуть отримати лише у вас, користуючись виключно вашими послугами і пропонованими вами професійними косметичними засобами.

Массаж фото

Успіх же в даному питанні гарантують дві складові:

 1. професіоналізм надання послуг;
 2. гарантоване отримання результату від застосування препаратів.

Однак не варто забувати, що ваша послуга або препарати дійсно повинні мати пряме відношення до потреб клієнтів. Не менш важливо, щоб це розуміли і самі клієнти – і в цьому полягає одна з найважливіших проблем сучасних методів просування на ринку як фахівця, так і професійної косметики.

Таким чином, фінансовий результат буде помітним, коли клієнт залишиться задоволеним, а задоволеним він стане, лише відчувши комфорт і отримавши результат. Це і є той непорушний тандем, якого клієнт жадає і за яким приходить до масажиста. Задовольняючи ці потреби клієнта, ми досягнемо поставленої мети – отримання прибутку. Яким же чином масажист може забезпечити клієнту комфорт і результат? І яку роль у цьому відіграє застосування професійних косметичних засобів?

Комфорт для клієнта

Найголовніше для клієнта в кабінеті масажиста – це комфорт, причому на всіх стадіях процедури. У створенні цього самого комфорту масажисту допоможуть 10 постулатів гарантії ефективності і комфорту.

Загальні постулати

 1. Охайність, привітність масажиста, чистота і приємний антураж кабінету. Адже це перше, на що звертає увагу клієнт.
 2. Професіоналізм масажиста у спілкуванні. Поставлена мова, голос, тактовність, коректність, інтелігентність, освіченість і підкованість в питаннях, що стосуються медицини, масажних технік, косметичних препаратів і новинок на ринку.
 3. Забезпечення психологичної захищеності клієнта. Коли клієнт лежить на кушетці, потрібно його вкрити. В іншому випадку на психологічному рівні у клієнта виникає відчуття незахищеності, дискомфорту. Та й просто він може змерзнути. Тому необхідно розкривати тільки ту частину тіла, з якою масажист працює в даний момент. Звикання клієнта і жарку пору року ми тут не враховуємо.
 4. Чайна церемонія. Не варто відпускати клієнта додому відразу після процедури, якщо він, звичайно, не поспішає. Запропонуйте йому випити чашку чаю або разом з масажистом, або у спеціально відведеному для цього місці.

Професійні постулати

 1. Вибір. Клієнту завжди необхідно надавати вибір процедур і препаратів, тобто демонструвати різноманітність масажних технік і тих продуктів, на яких працює масажист. При цьому популярність торгової марки (бренд зі світовим ім’ям), препарати якої ви пропонуєте своєму клієнтові, широкий асортимент представленої в кабінеті продукції (не один препарат на полиці, а різноманітність засобів) свідчать на користь професіоналізму масажиста. Клієнт зрозуміє, що тут йому зроблять догляд на всі частини тіла не одним засобом, а підійдуть до цього з естетичної точки зору, багатогранно, надаючи вибір запахів, препаратів, а отже і вибір цілеспрямованості догляду (зміцнення, схуднення тощо) і цінової політики.
 2. Чистота тіла клієнта. Починати догляд необхідно з очищення шкіри гелем для душу. Якщо в салоні є душ, можна відправити клієнта прийняти душ, або ж змити засіб вологим рушником на масажному столі або spa-кушетці. Це дуже важливий момент у догляді. Адже в основному клієнт приходить в кабінет масажиста після роботи. Природно, на шкірі буде присутній бруд, піт, запах, і якщо не провести очищення, то нанесений поверх усього цього крем або масло проникнути в шкіру разом з частинками поту бруду. Також треба враховувати і те, що клієнт сам буде відчувати незручність і дискомфорт через витікаючий від нього неприємний запах. Якщо ви не забезпечите йому відчуття чистоти і, відповідно, комфорту, будьте впевнені, вдруге він до вас не прийде.
 3. Підготовка шкіри. Також обов’язковий елемент догляду – ексфоліація і очищення шкіри від відмерлих рогових клітин і підготовка її до наступної стадії догляду. Скраб глибоко очищує шкіру, розкриває пори і сприяє кращому і швидкому проникненню наступних препаратів, робить шкіру гладкою і шовковистою.
 4. Схема роботи. На прикладі найбільш поширених процедур в spa розглянемо існуючі варіанти схем роботи. Що виконати спочатку: масаж, а потім обгортання або, навпаки, обгортання, а потім масаж? Від чого залежить послідовність? Схема роботи з клієнтом виробляється в самому початку, при зборі анамнезу. Наприклад, ось якими будуть наші дії при необхідності різних доглядів:
 • аnti-aging-догляд – очищаємо шкіру гелем для душу, скрабуємо, робимо масаж на масажних препаратах, потім виконуємо обгортання на 20 хвилин і наносимо завершуючий препарат;
 • антицелюлітний догляд або догляд для схуднення – очищаємо шкіру гелем для душу, скрабуємо, виконуємо обгортання, потім робимо масаж і наносимо завершуючий препарат. Обгортання запускає процес ліполізу (розщеплення і виведення жиру з жирових клітин), а масаж сприяє посиленню кровообігу і виведення жиру і продуктів життєдіяльності клітин у кровотік;
 • лімфодренаж і усунення набряклості – очищаємо шкіру гелем для душу, скрабуємо, виконуємо обгортання, потім робимо масаж і наносимо завершуючий препарат. Обгортання запускає механізм, що стимулює лімфодренаж і виведення рідини, а з допомогою масажу дія цього механізму посилюється.
 1. Нанесення різних препаратів на різні частини тіла. Неправильно і непрофесійно виконувати масаж всього тіла одним засобом. Для кожної частини тіла існує свій препарат. Для рук необхідно використовувати крем для рук, при масажі стоп і гомілок – крем для ніг. Під час обгортання (20–25 хвилин) можна виконати масаж кистей рук або стоп, але обов’язково з цілеспрямованим застосуванням препаратів. При цьому краще не брати за це плату, а представити як «безкоштовне доповнення», сервісне обслуговування. Повірте, клієнту буде приємно, він це оцінить і обов’язково повернеться до вас, і не один раз. А головне – він скаже своїм знайомим, що у «тому» масажному кабінеті надають таку послугу під час обгортання і не беруть за це гроші. Будьте впевнені, це приверне додаткових клієнтів, а отже, і заробіток.
 2. Завершеність догляду. Після того як масажист або сам клієнт змиє обгортання, шкіру необхідно зволожити і підживити. Після використання водопровідної води шкіра буде трохи підсушеної, а в результаті масажу клієнт може відчувати якийсь дискомфорт від жирності або маслянистості масажних засобів на тілі. Для цього і існують завершальні препарати, які живлять, зволожують, надають приємний запах тіла і знімають відчуття жирності, що забезпечує комфортний стан клієнта. Постійно дотримуючись цих постулатів, масажист росте в очах клієнта як професіонал, а сам клієнт, у свою чергу, починає відчувати себе більш розкуто і комфортно, виявляючи вам свою довіру і розташування. Запам’ятайте: людина завжди платить за комфорт і результат. Дайте йому бажані комфорт і результат, і результат перевершить не тільки його, але і ваші очікування.

Результативність

Массаж фотоФахівці з понад 70 країн світу, люди різних народностей і культур, працюють на професійних косметичних препаратах. Всі вони довіряють продуктам ліній для догляду за різними типами шкіри. Однак, незважаючи на всі відмінності, цих фахівців об’єднує впевненість у тому, що високоякісна косметика дає неймовірні результати. Вони переконані, що професійним косметичним препаратам можна довіряти, так як для компаній зі світовим ім’ям створення косметики – це справжнє мистецтво. І тільки такий симбіоз косметики та медицини, при якому має місце науково підтверджена якість, підкріплена результатами тестувань, гарантує задоволення бажань і потреб клієнта, а це і є наша мета.

Професіонал повинен розуміти, що ручний масаж, безумовно, гарний, але це не холістичний, не повноцінний догляд. Так, сам масаж покращує метаболізм у тканинах і позитивно впливає на стан людини. Але масаж ніколи не зможе зволожити і наситити шкіру, провести повноцінне очищення шкіри, проникнути в кров і дати організму корисні речовини, швидко і результативно запустити процес ліполізу в клітинах. Точно так само, як і професійна косметика не зможе досягти того ефекту, який чинить на організм масаж.

Тому лише взаємодоповнююче поєднання рук професіонала і професійної косметики здатне принести потрібний результат. Існує думка, що немає нічого краще ручного масажу для впливу на тіло, шкіру і стан організму. При цьому одні фахівці не вітають нанесення обгортань і професійних засобів по тілу, інші ж використовують виключно натуральні масла і самі складають масажні препарати. А деякі користуються дешевими засобами, помилково вважаючи їх ефективними.

Спираючись на досвід роботи, освіту та знання, хочу сказати наступне:

 1. Навіщо винаходити велосипед, якщо спеціалізовані компанії вже полегшують роботу масажиста?
 2. Щоб створити «правильний» і ефективний препарат, необхідно мати як мінімум освіту і спеціалізацію, і як максимум – власну медичну лабораторію;
 3. Клієнт, який може заплатити гроші за масаж, хоче, щоб його тіло приємно пахло ароматом обраного препарату, і аж ніяк не прагне при застосуванні оливкової олії пахнути, як салат;
 4. Використання недорогих препаратів, на жаль, далеко не завжди призводить до очікуваного результату;
 5. Ручний масаж позитивно впливає на організм і шкіру, але не може зробити шкіру еластичною, пружною, бархатистою, зволожити і дати їй вітаміни, мікро- і макроелементи.

Підвищуємо ефективність

Важливою складовою комплексу spa-програм поряд з масажем є обгортання – ефективний і ідеальний засіб для досягнення очікуваних результатів. При цьому в ході даної процедури також використовуються професійні косметичні засоби. На підтвердження ефективності обгортань можна навести наступні аргументи.

 1. На 100% натуральні складові. Важливо те, що для обгортань не використовуються хімічні речовини, а всі препарати є екологічно чистими і приготовані на основі натуральних інгредієнтів.
 2. Проникнення. Для обробки сировини в основному використовується метод мікронізації, що робить активні інгредієнти легкодоступними. Ступінь мікронізації досягає 3–4 мікрон (для прикладу:
  розмір еритроцита – 7 мікрон), тобто частинка менше, ніж клітина крові. Це означає миттєве проникнення в кров, а відповідно і швидке досягнення результату.
 3. Вплив самонагріваючих, кріо – і контрастних обгортань. Самонагріваючі обгортання є не тільки приємною і фізіологічною процедурою, але і вельми корисною – вони розширюють судини, активізують кровообіг, посилюють проникність епідермального бар’єру. Активізуючи з допомогою нагріву функції потових залоз, розташованих у шкірі, можна впливати на посилення потовиділення і разом з тим виведення різних шкідливих речовин з організму.

При оптимальній для цього процесу температурі в 40° С через розкриті пори потових і сальних залоз відбувається подвійний обмін: водорозчинні вітаміни, активні речовини, мікроелементи і мінерали проникають глибоко в шкіру, а на поверхню через розкриті пори виводяться шлаки і токсини.

Процедура гарячого обгортання стимулює процес ліполізу – розщеплення і виведення ліпідів з адипоцитів, розсмоктує і розм’якшує щільні фіброзні тяжі при ліпосклерозі (целюліт), нормалізує обмін речовин. Холодні (кріо-) обгортання звужують і зміцнюють стінки капілярів і судин, активізують дезінтоксикацію (токсини і продукти обміну речовин, потрапляючи в кров і лімфу, виводяться печінкою і нирками), знімають набряки, покращують відтік лімфатичної рідини(лімфодренаж), підвищують тонус шкіри, сприяють зміцненню тканин і схудненню. Зазвичай холодні обгортання робляться локально, тобто на якій-небудь ділянці тіла. Саме холодне обгортання в першу чергу рекомендується клієнтам з варикозним розширенням вен. Завдяки цим процедурам шляхом впливу на проблемні ділянки вирішуються локальні проблеми надлишкової ваги, виводиться з тканин надлишок рідини і активізується кровообіг. Особливо холодна програма показана тим, чия професійна діяльність пов’язана з тривалим стоянням в незручній позі, у невідповідному взутті, а також ефективна в реабілітаційний період після флебосклерозуванню.

Контрастні обгортання сьогодні набувають все більшого поширення. Спочатку застосовують гаряче обгортання для ділянок з щільним жировим шаром, потім локально на проблемні зони накладають холодне обгортання для підвищення тонусу. Як правило, такі обгортання ефективні на ділянках з в’ялою шкірою, для відновлення тонусу шкіри після пологів (але не в період годування), а також у разі активного схуднення і при вікових змінах.

Таким чином, грамотне поєднання масажного впливу та професійних косметичних засобів в spa-доглядах відіграє важливу роль в отриманні бажаного результату і для клієнта, і для фахівця.

Денис Демидов – Засновник і викладач “ТРЕНІНГ-ЦЕНТР ДЕНИСА ДЕМИДОВА”.

Заказать прайс-лист

Введите свое имя и email и мы отправим Вам прайс-лист